View All Scores

2021 Summer Champions & Individual Award Winners

Click here to see ALL the Champions & Individual Winners

 August 29th, 2021 at 12:30PM  September 9th, 2021 3:08AM

WNYRH Pro Division Awards

Champions - Wings Legends

Joe Zarbo, Matt Zarbo, Matt Berke, Nate Berke, Nolan Sheeran, Joe Mitchell, Aaron Ianello, Jason Flowers

Finalists - Wny Amateur Sports

Division Mvp - Nolan Sheeran

Top Goalie - Jason Flowers

Top Playmaker - Joe Mitchell

Playoff Mvp - Matt Berke

_________________________________________

WNYRH MINOR Division Awards

Champions - Envious Bonless Wings

 

Finalists - Make Grey Great Again

Division Mvp - Chad Moore

Top Goalie - Kurt Bachert

Top Playmaker - Chad Moore

Playoff Mvp - Randy Foloran

_____________________________________________

10 & Under Awards

Champions - White Ice

Weston Myers, Joseph Lacapruccia, Kohl Myers, David Stefniak, Zeb Zollinger, Aerik Battaglia, Aaron Battaglia, Liam Chabala, Leo Reinhardt, Aj Gervaise, Rocco Castlevetre, Keegan Murphy

Finalists - Black Ice

Division Mvp - Leo Parini

Top Goalie - Maddie Gregory

Top Playmaker - Joseph Lacapruccia

Championship Game Mvp - Rocco Castlevetre

__________________________________________

14 & Under Awards

Champions - Yellow Benders

Joshua Swartwood, Kage Flory, Jonah Cichoki, Bryan Lansing, Jack Szymanski, Logan Vitez, Hudson Ellis, Ethan Brehm, Trevor Witherell, Brayden Welch, Lucius Casillas

Finalists - Blue Lightning

Division Mvp - Dan Martineck

Top Goalie - Devin Derda

Top Playmaker - Kage Flory

Championship Game Mvp - Hudson Ellis

________________________________________

18 & Under Awards

Champions - Vitamin Shoppe

Matt Nettina, Tim Nettina, Pat Nettina, Christian Nettina, Paul Rydzynski, Dominic Memminger, Jack Fuchs, Braeden Setteducati, Aiden Boyd, Elek Wittman

Finalists - Army of the Dead

Division Mvp - Kayden Mendyk

Top Goalie - Jadyn Clark

Top Playmaker - Matt Lansing

Championship Game Mvp - Dominic Memminger

____________________________________________

24 & Under Awards

Champions - Bad Boys Club

Tyler Landahl, Zach Fischer, Mitchel Wartinger, Michael Swacha, Mathieu Rachiele, Bryan Kross, Anthony Cybulski, Shawn Kross, Anthony Russell, Max Allan

Finalists - LumberJacks

Division Mvp - Jaret Pawarski

Top Goalie - Max Allan

Top Playmaker - Zach Wagner

Championship Game Mvp - Zach Fischer

___________________________________________

Sunday Aluminum Awards 

Champions - Renegades

Adam Szucs, Derek Makowski, Brent Bliss, Kurt Welker, Brian Bliss, Zach Rhoda, Michael Bliss, Ray Young, Kyle Bliss, Mike Draper, Joshua Benkelman

Finalists - Ferda

Division Mvp - Anthony Scibetta

Top Goalie - Jason Carpentieri

Top Playmaker - Anthony Scibetta

Championship Game Mvp - Michael Bliss

_____________________________________________

Sunday Iron Awards

Champions - Fruit Booters

Sean McHugh, Stephen Brauza, Brian Mazurkiewicz, Keith Mazurkiewicz, Pete Dessoye, Nick Crapsi, Jacob White, Sean Tate, Chris Eldridge

Finalists- Something Saucey

Division Mvp - Kevin Dobson

Top Goalie - Chris Eldridge

Top Playmaker - Alec Metro

Championship Game Mvp - Chris Eldridge

_______________________________________________

Sunday Copper Awards

Champions - Represent

Charles Jordan, Colin McKenzie, Sean Mckenzie, Nick Penberthy, Jimmy Roberto, Will Stryker, Chris Jordan, Peter Dessoye, Jim Rauh

Finalists - Backdoor Plumbers

Division Mvp - Ryan Wheeler

Top Goalie - Gabe Lindhurst

Top Playmaker - Matt Stadlmeir

Championship Game Mvp - Charles Jordan

______________________________________________

Sunday Bronze Awards

Champions - Trap Starz

Chris Cartone, Angelo Caruso, Calvin Caruso, Ryan Halt, Matt Berke, Dominic Caruso, Zach Jarosz

Finalists - Vekhaaks

Division Mvp - Brady Hildreth

Top Goalie - Zach Jarosz

Top Playmaker - Jonah Hildreth

Championship Game Mvp - Dominic Caruso

_______________________________________________

Monday/Thurs Foil Awards

Champions - Bison Scaffold

 

Finalists - Beer Growlers

Division Mvp - Freddy House

Top Goalie - Adam Strasser

Top Playmaker - Taylor Gowan

Championship Game Mvp - Sean Menzies

___________________________________________________

Monday/Thursday Tin Awards

Champions - Beer Guts

 

Finalists - Tank City

Division Mvp - Tom Occhino

Top Goalie - Jason Carpentieri

Top Playmaker - Peter Todenhagen

Championship Game Mvp - Jason Carpentieri

______________________________________________________

Monday/Thursday Aluminum Awards

Champions - A Lil Bit of Sauce

 

Finalists - Four Lokomotive

Division Mvp - Matt Manns

Top Goalie - Shawn Fedchak

Top Playmaker - Noah Reinhardt

Championship Game Mvp - Cameron Leber

_________________________________________________________

Monday/Thursday Iron Awards

Champions - Hockey Team

 

Finalists - Drum Oil

Division Mvp - Mason Laboski

Top Goalie - Jimmy Parker Jr

Top Playmaker - Justin Ksiazek

Championship Game Mvp - Justin Ksiazek

____________________________________________________________

Monday/Thursday Copper Awards

Champions - Queen City Bolts

 

Finalists - Nicky No Masks

Division Mvp - Brian Muscarella

Top Goalie - Emily Terranova

Top Playmaker - Dylan Cicero

Championship Game Mvp - Elliot Smith

______________________________________________________________

Monday/Thursday Bronze Awards

Champions - Hamilton Mustangs

 

Finalists - SN Crew

Division Mvp - Kevin Oconnor

Top Goalie - Jason Flowers

Top Playmaker - Kevin Oconnor

Championship Game Mvp - Max Allan

_______________________________________________________________

Tuesday Iron Awards

Champions - Panty Soup

 

Finalists - Fruit Booters

Division Mvp - Joe Lubrutto

Top Goalie - Jacob Brooks

Top Playmaker - Nick Bordonaro

Championship Game Mvp - Adam Dentico

___________________________________________________________________

Tuesday Copper Awards

Champions - HellTwigs

 

Finalists - Godspeed

Division Mvp - Dakoda Keyes

Top Goalie - Shane Irwin

Top Playmaker - Dylan Cicero

Championship Game Mvp - Scott Matthews

____________________________________________________________________

Tuesday Bronze Awards

Champions - Space Cowboys

 

Finalists - Cornholios

Division Mvp - William Trimper

Top Goalie - Jason Flowers

Top Playmaker - Tayler Setlock

Championship Game Mvp - Robbie Mcnamara

______________________________________________________________________

30 & Over Awards

Champions - Team Orange

 

Finalists - Team Light Green

Division Mvp - Greg Campbell

Top Goalie - Tom Seigal

Top Playmaker - Joe Gladnick

Championship Game Mvp - Drew Waldron/Chris Milleville

_______________________________________________________________________

League News

Sponsors and Supporters